Tikspauda.lt | Kaip paruošti failus skaitmeninei spaudai
5
post-template-default,single,single-post,postid-5,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Kaip paruošti failus skaitmeninei spaudai

Kruopštumas ir atidumas čia labai svarbus

Kaip paruošti failus skaitmeninei spaudai

Norint gražiai, kokybiškai ir greitai atspausti skaitmeninės spaudos gaminius, siūlome patikimiausią būdą išsaugoti Jūsų dokumentą Adobe‘s *.pdf standartu. Jis yra patikimas, jame išsaugomos spalvos, vaizdai, rezoliucija bei kita spausdinimo informacija.

PDF (Portable Document Format) failų kūrimas Jums padės išvengti nesusipratimų, kadangi išdistiliavę, galėsite jį pasitikrinti patys su Adobe Acrobat Professional, o jei neturite tokios programos galite be vargo pasitikrinti Adobe Reader programoje, tik nepamirškite įjungti Overprint Preview režimą, kurį rasite: Edit/Preferences/Page Display/Overprint preview.

Acrobat Distiller (.*ps; .*eps rinkmenų konvertavimas į .*pdf). darbo varianto nustatymuo- se (Job Option Settings/ Edit Adobe PDF Settings…) nepamirškite pasitikrinti, ar yra uždėtos atžymos meniu Fonts – embeded All Fonts; Color – Working Spaces – Gray: Gray Gamma 2.2/ RGB: sRGB IEC61966-2.1/ CMYK: U.S. Web Coated (SWOP) v.2.

Kiti tinkami failų formatai: Encapsulated Postscript file (*.eps)

Tagged Image File Format (*.tiff) – Išsaugokite 600 dpi, kad nenukentėtų kokybė.

Svarbu:

  • Failai turi būti paruošti CMYK spalvų modeliuose. Patikrinkite ar nepalikote RGB ar kitų nereikaligų spalvų. Nepamirškite AI, Corel Draw ir Photoshop programose nusistatyti CMYK aplinkos.
  • Ruošiant failus negalima naudoti juodos ir pilkos spalvų, susidedančių tik iš juodų dažų (CMYK 0,0,0,100). Spausdinant tokia spalva iš juodos virs tamsiai pilka, su aiškiai matomomis horizontaliomis juostomis. Neturinti kitų spalvų pilka taip pat bus „juostuota“. Šiam efektui išvengti juoda spalva turi būti sudėtinė. Pvz.: juodai spalvai C50 / M30 /Y30 / K100. Sukurta pilka spalva, taip pat turi būti gauta iš sudėtinės juodos spalvos. Pvz.: Y10/ K70 arba C20 / K70. Procentuotę rinkitės pagal norimą atspalvio intencyvumą.
  • Spaudos metu spalvų perėjimai (gradacijos) gerai atkuriami, jeigu maketuojant išgaunami maždaug nuo 2-5 % iki 95-97 % ir yra sukurta ne iš vienos spalvos bei išgauti Adobe PhotoShop priemonėmis. Corel Draw programoje perėjimai (Fountain Fill) verčiami į Bitmap (pakanka 100-200 dpi) pažymėjus objektą dešiniu pelės klavišu „Convert to Bitmap“. Apply ICC Profile žymime tik tuo atveju, jeigu buvo nustatyta spalvų erdvė pradėjus ruošti maketą Tools/Color Management.
  • Spausdinant ant kreiduoto popieriaus, rekomenduojame bendrą maksimalų dažų kiekį – 320%.
  • Maketuodami nepamirškite uždėti užlaidų iš visų pusių bent po 2mm. Maketą pateikti 1:1 masteliu.
  • Į sugeneruotus failus turi būti įtraukti visi panaudoti šriftai ir iliustracijos (embedded) arba sukreivinti.
  • Venkite svarbių elementų ir teksto arčiau kaip 3 mm iki leidinio apipjovimo kraštų.
  • Brošiūrų puslapiai byloje turi būti išdėstyti iš eilės po vieną puslapį (be atvertimų ar subukletavimų), vienodo formato bei vienodai orientuoti ir centruoti. Jeigu yra tuščių puslapių, būtinai į bylą įterpkite ir juos.
  • Jei po spaudos bus atliekamas lipduko pjovimas, lipduko trumpiausia kraštinė turi būti ne mažesnė nei 4 cm, o užlaidos – ne mažesnės nei 2 mm.
  • Jei po spaudos bus atliekamas ploteriavimas, failas turi būti paruoštas su užlaidomis po 2 mm ir būtinai tame pačiame faile turi būti nurodyta ploteriavimo linija.
  • Jei reikalinga kirtimo forma, ji turi būti nurodyta atskirame faile nei spaudos failas, jeigu tai CorelDraw programoje, tuomet sukreivinto failo pakanka vieno kartu su kirtimo linija. Užlaidos po 5 mm.
  • Jei reikalinga perforacija, būtinai atžymėkite jos vietą „cropsais“.
  • Jei segsite spirale, kniedėmis ar kt. nepamirškite palikti tam erdvės apie 15 mm.
  • Personalizavimui failus ruoškite Exsel‘yje kintamus duomenis nurodydami atskiruose stulpeliuose. Pats failas turi būti *.CDR su prisegtais pageidaujamais šriftais.
  • Jeigu personalizavimas atliekamas ant ruošinių, svarbu pažymėti kintamos informacijos išdėliojimo vietą, nurodant atstumus.

Jei šių patarimų nepakaktų, kreipkitės į mus ir mes Jums pagelbėsime.

Jei šių patarimų nepakaktų, kreipkitės į mus ir mes Jums pagelbėsime.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.